Coilcraft 0603HP-36NXGLU
General Purpose Inductor, 0.036uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Obsolete
価格と在庫
DistributorSKUMinPkg
Summit Electronics0603HP-36NXGLU連絡先
>1wk
データシート & ドキュメント
Newark
代替部品
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
0
Inductance
36 nH
36 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
720 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
225 mΩ
225 mΩ
Q Factor
64
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
サプライチェーン
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
General Purpose Inductor, 0.033uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 0.039uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 0.036uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Ind Chip Unshielded Wirewound 37nH 2% 250MHz Ceramic 0603 T/R
General Purpose Inductor, 0.037uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
説明
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 36NH, 2%, 2.5GHZ, RF, SMD
INDUCTOR, RF, 36NH, 2%, 2.5GHZ, SMD; Product Range:0603HP Series; Inductance:36nH; Inductance Tolerance: 2%; High Frequency Inductor Case:0603 [1608 Metric]; Self Resonant Frequency Min:2.5GHz; DC Resistance Max:0.225ohm; DC Current;RoHS Compliant: Yes