Coilcraft 0603HP-36NXGLW
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.036uH 2% 250MHz 44Q-Factor Ceramic 0.72A 0.225Ohm DCR 0603 T/R
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
-21.04%
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
General Purpose Inductor, 0.036uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 0.036uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
General Purpose Inductor, 0.036uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.039uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 0.033uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
説明
Surface Mount High Frequency Inductor, 0603HP Series, 36 nH, 2%, 0603 [1608 Metric], 2.5 GHz RoHS Compliant: Yes
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Contains Lead WRAPAROUND fixed air core inductor 125C 2.5GHz 225mOhm 36nH
INDUCTOR, 36NH, 2%, 2.5GHZ, RF, SMD; Inductance: 36nH; Product Range: 0603HP Series; DC Current Rating: 720mA; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; Ind; Available until stocks are exhausted Alternative available