Coilcraft 0603CS-R39XGLW
General Purpose Inductor, 0.39uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
-100%
代替部品
Price @ 1000
Stock
63,633
Authorized Distributors
3
Inductance
390 nH
390 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
4.35 Ω
4.35 Ω
Q Factor
25
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
サプライチェーン
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-09-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Inductor RF Chip Wirewound 390nH 2% 100MHz 30Q-Factor 80mA 6.2Ohm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 390nH 2% 100MHz 47Q-Factor Ceramic 170mA 4Ohm DCR 0603 Punched Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.39uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 0.36uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Inductor RF Wirewound 0.39uH 2% 25MHz 50Q-Factor Ceramic 0.47A 1.12Ohm DCR 1008 T/R
説明
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
Surface Mount High Frequency Inductor, AEC-Q200 0603CS Series, 390 nH, 2%, 0603 [1608 Metric] RoHS Compliant: Yes
100MHz 780MHz 25 390nH 4.35¦¸ ¡À2% 0603 1.8mm*1.12mm*1.12mm
RF Inductors - SMD 0603 390nH Unshld 2% 100mA 4.35Ohms AECQ
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.39uH 2% 100MHz 25Q-Factor Ceramic 0.1A 4.35Ohm DCR 0603 Automotive T/R / Chip Inductors - 0603CS (1608)
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Contains Lead WRAPAROUND fixed air core inductor 125C 780MHz 4.35Ohm 390nH
INDUCTOR, 390NH, 2%, 780MHZ, RF, SMD; Inductance: 390nH; Product Range: 0603CS Series; DC Current Rating: 100mA; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; I; Available until stocks are exhausted Alternative available