Coilcraft 0603HP-R39XGLU
General Purpose Inductor, 0.39uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Coilcraft Direct
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
代替部品
Price @ 1000
Stock
3,304
Authorized Distributors
2
Inductance
390 nH
390 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
170 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
4 Ω
4 Ω
Q Factor
47
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
サプライチェーン
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
General Purpose Inductor, 0.39uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
General Purpose Inductor, 0.39uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 0.36uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Ind Chip Unshielded Wirewound 390nH 2% 100MHz 27Q-Factor Ceramic 100mA 0603 T/R
Inductor RF Chip Wirewound 390nH 2% 100MHz 35Q-Factor Ceramic 290mA 1.5Ohm DCR 0805 T/R
説明
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
Surface Mount High Frequency Inductor, 0603HP Series, 390 nH, 2%, 0603 [1608 Metric], 880 MHz RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, 390NH, 2%, 880MHZ, RF, SMD; Inductance: 390nH; Product Range: 0603HP Series; DC Current Rating: 170mA; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; I; Available until stocks are exhausted Alternative available