Coilcraft 0603CS-3N3XGLU
General Purpose Inductor, 0.0033uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Coilcraft Direct
Newark
Stock
3,747
Authorized Distributors
2
Inductance
3.3 nH
3.3 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
700 mA
DC Resistance (DCR)
45 mΩ
45 mΩ
Q Factor
35
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
Introduction Date2004-09-23
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
関連部品
General Purpose Inductor, 0.0033uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Ind 3.30 Nh 0.840 A 66.00 Mohm/ Tape & Reel (Tr) Rohs Compliant: Yes |Abracon AISC-0402-3N3G-T
Ind 3.60 Nh 0.840 A 66.00 Mohm/ Tape & Reel (Tr) Rohs Compliant: Yes |Abracon AISC-0402-3N6G-T
Inductor RF Chip Wirewound 3.6nH 0.2nH 100MHz 25Q-Factor 850mA 59mOhm DCR 0603 Paper T/R
説明
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
Surface Mount High Frequency Inductor, AEC-Q200 0603CS Series, 3.3 nH, 2%, 0603 [1608 Metric] RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, 3.3NH, 2%, 5.9GHZ, RF, SMD; Inductance: 3.3nH; Product Range: 0603CS Series; DC Current Rating: 700mA; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; I; Available until stocks are exhausted Alternative available