Coilcraft 0603CS-23NXJLU
General Purpose Inductor, 0.023uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Obsolete
価格と在庫
DistributorSKUMinPkg
Farnell0603CS-23NXJLU01Cut Tape
1d
データシート & ドキュメント
Coilcraft Direct
element14 APAC
Stock
0
Authorized Distributors
1
Inductance
23 nH
23 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
700 mA
DC Resistance (DCR)
190 mΩ
190 mΩ
Q Factor
38
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
Introduction Date2002-12-10
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
関連部品
General Purpose Inductor, 0.023uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.022uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Wirewound 0.022uH 5% 250MHz 38Q-Factor Alumina 0.7A 0.22Ohm DCR 0603 T/R
General Purpose Inductor, 0.022uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
General Purpose Inductor, 0.024uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
説明
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, RF, 23NH, 5%, 2.85GHZ, SMD; Product Range:Coilcraft - 0603CS Series; Inductance:0.023µH; Inductance Tolerance:± 5%; Self Resonant Frequency (Min):2.85GHz; DC Resistance Max:0.19ohm; Current Rating:700mA; Inductor Case Style:SMD; DC Current Rating:700mA; Q Factor:67; Q Test Frequency:1.7MHz