Coilcraft 0402HP-22NXJLU
General Purpose Inductor, 0.022uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ5年前
Coilcraft Direct
Newark
代替部品
Price @ 1000
Stock
14,024
Authorized Distributors
0
Inductance
22 nH
22 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
800 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
160 mΩ
160 mΩ
Q Factor
74
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
サプライチェーン
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-10-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
関連部品
General Purpose Inductor, 0.022uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.023uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.022uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2520/1008
Inductor RF Wirewound 0.022uH 5% 50MHz 55Q-Factor Ceramic 1A 0.12Ohm DCR 1008 T/R
Inductor RF Wirewound 0.022uH 5% 250MHz 38Q-Factor Alumina 0.7A 0.22Ohm DCR 0603 T/R
説明
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 22NH, 5%, 3.3GHZ, RF, SMD
INDUCTOR, RF, 22NH, 5%, 3.3GHZ, SMD; Product Range:0402HP Series; Inductance:22nH; Inductance Tolerance: 5%; High Frequency Inductor Case:0402 [1005 Metric]; Self Resonant Frequency Min:3.3GHz; DC Resistance Max:0.16ohm; DC Current ;RoHS Compliant: Yes