Coilcraft 0402HP-39NXGLU
General Purpose Inductor, 0.039uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
データシート & ドキュメント
Farnell
Datasheet2ページ5年前
Coilcraft Direct
Newark
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
関連部品
General Purpose Inductor, 0.039uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.036uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.037uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.039uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Inductor RF Wirewound 0.036uH 2% 250MHz 26Q-Factor Ceramic 0.32A 0.4Ohm DCR 0402 T/R
General Purpose Inductor, 0.036uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
説明
Surface Mount High Frequency Inductor, 0402HP Series, 39 nH, 2%, 0402 [1005 Metric], 2.6 GHz RoHS Compliant: Yes
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, RF, CERAMIC CORE, 39NH, 2%, 2.60 GHZ, 0.45A, SMD
INDUCTOR, 39NH, 2%, 2.6GHZ, RF, SMD; Inductance: 39nH; Product Range: 0402HP Series; DC Current Rating: 450mA; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; Ind; Available until stocks are exhausted Alternative available