Coilcraft 0402HP-37NXGLU
General Purpose Inductor, 0.037uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Obsolete
価格と在庫
DistributorSKUMinPkg
Farnell0402HP-37NXGLU05Cut Tape
15h
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ5年前
Coilcraft Direct
Newark
サプライチェーン
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-10-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
関連部品
General Purpose Inductor, 0.039uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.036uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Ind Chip Unshielded Wirewound 37nH 2% 250MHz Ceramic 0603 T/R
General Purpose Inductor, 0.039uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 0.039uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
説明
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, RF, 37NH, 2%, 2.7GHZ, SMD
INDUCTOR, 37NH, 2%, 2.7GHZ, RF, SMD; Inductance: 37nH; Product Range: 0402HP Series; DC Current Rating: 470mA; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.48ohm; Ind