Coilcraft 0402HP-36NXGLU
General Purpose Inductor, 0.036uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet2ページ5年前
Datasheet2ページ13年前
Coilcraft Direct
在庫履歴
3か月間の傾向:
+4.76%
サプライチェーン
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-10-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
関連部品
General Purpose Inductor, 0.036uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 0.036uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.036uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
General Purpose Inductor, 0.039uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 0.033uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
説明
Surface Mount High Frequency Inductor, 0402HP Series, 36 nH, 2%, 0402 [1005 Metric], 2.8 GHz RoHS Compliant: Yes
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 36NH, 2%, 2.8GHZ, RF, SMD; Inductance: 36nH; Product Range: 0402HP Series; DC Current Rating: 480mA; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; Inductor Construction: Wir; Available until stocks are exhausted