Bourns SRU8028A-470Y
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 30% 100KHz 14Q-Factor Ferrite 1.2A 230mOhm DCR 3131 Automotive T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ6年前
Master Electronics
代替部品
Price @ 1000
Stock
31,724
Authorized Distributors
6
Inductance
47 µH
47 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
1.2 A
1.2 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
230 mΩ
177 mΩ
Q Factor
14
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
関連部品
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 1.3A 230mOhm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 1.3A 0.167Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 30% 100KHz 21Q-Factor Ferrite 1.5A 0.12Ohm DCR 3131 T/R
説明
General Purpose Inductor, 47uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3131
Surface Mount Power Inductor, Aec-Q200 Sru8028A Series, 47 H, 30%, Shielded, 0.23 Ohm, 1.2 A |Bourns, Inc. SRU8028A-470Y
INDUCTOR, 47UH, 1A, 30%, POWER; Inductance: 47µH; RMS Current (Irms): 1.2A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 1A; Product Range: SRU8028A Series; Power Inductor Case: 8mm x 8mm x 2.8mm; DC Resistance Max: 0.23ohm; Inductance Tolerance: ± 30%; SVHC: No SVHC (27-Jun-2018); Automotive Qualification Standard: AEC-Q200