Bourns SRU1028A-470Y
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 1.3A 230mOhm DCR Automotive T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ6年前
Newark
Master Electronics
代替部品
Price @ 1000
Stock
30,457
Authorized Distributors
5
Inductance
47 µH
47 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
1.3 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
230 mΩ
167 mΩ
Q Factor
20
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
Introduction Date2013-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
関連部品
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 1.3A 0.167Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 30% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 1.65A 0.121Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 30% 100KHz 21Q-Factor Ferrite 1.5A 0.12Ohm DCR 3131 T/R
説明
General Purpose Inductor, 47uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
FIXED IND 47UH 1.3A 230 MOHM SMD / 47 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.3 A 230mOhm Max Nonstandard
INDUCTOR, 47UH, 1.1A, 30%, POWER; Inductance: 47µH; RMS Current (Irms): 1.3A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 1.1A; Product Range: SRU1028A Series; Power Inductor Case: 10mm x 10mm x 2.8mm; DC Resis