Bourns SRR4028-4R7Y
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 8.12Q-Factor Ferrite 1.55A 0.07Ohm DCR T/R
データシート & ドキュメント
JRH Electronics
Datasheet3ページ7年前
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
-15.91%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
フットプリント
Stock
33,574
Inductance
4.7 µH
4.7 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
1.55 A
DC Resistance (DCR)
70 mΩ
70 mΩ
Q Factor
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
関連部品
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 8Q-Factor Ferrite 1.72A 0.082Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 8Q-Factor Ferrite 1.8A 0.086Ohm DCR T/R
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 2A 0.0696Ohm DCR 2020 T/R
TAIYO YUDENNR6020T4R7N
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 2A 0.0696Ohm DCR 2424 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 2.18A 62mOhm DCR 1515 Blister T/R
説明
FIXED IND 4.7UH 1.55A 70 MOHM / SRR4028 Series - Shielded SMD Power Inductors
Fixed Inductor IND_4.8X4.8MM_TM 4.7µH ±30% 1.55A 70mΩ 55MHz 8.12@7.96MHz
General Purpose Inductor, 4.7uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1919
Inductor, Shielded, 4.7Uh, 1.3A, Smd, Full Reel; Inductance:4.7Μh; Rms Current (Irms):1.55A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):1.3A; Product Range:Srr4028 Series; Inductor Case/Package:-; Product Width:4.8Mmrohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR4028-4R7Y