Bourns SRR1210A-681M
General Purpose Inductor, 680uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4747
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ6年前
RS (Formerly Allied Electronics)
element14 APAC
Electro Sonic
Master Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-3.12%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
26,709
Authorized Distributors
6
Inductance
680 µH
680 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
1 A
1 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
1.2 Ω
1.2 Ω
Q Factor
11
Test Frequency
1 kHz
1 kHz
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2014-11-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Inductor Power Shielded Wirewound 680uH 20% 1KHz 11Q-Factor Ferrite 1A 1.2Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 680uH 20% 1KHz Ferrite 730mA 912mOhm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 680uH 20% 1KHz Ferrite 380mA 1.92Ohm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 680uH 20% 1KHz Ferrite 0.24A 2.8Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 680uH 20% 1KHz Ferrite 0.21A 4Ohm DCR Automotive T/R
TAIYO YUDENNS12555T681MN
Inductor Power Shielded Wirewound 680uH 20% 100KHz 0.72A 0.912Ohm DCR T/R
説明
Inductor Power Shielded Wirewound 680uH 20% 1KHz 11Q-Factor Ferrite 1A 1.2Ohm DCR Automotive T/R
FIXED IND 680UH 1A 1.2 OHM SMD
SMD SHIELED POWER INDUCTOR, 680UH, 20%, SRR1210A
Surface Mount Power Inductor, Aec-Q200 Srr1210A Series, 680 H, 20%, Shielded, 1.2 Ohm, 1 A |Bourns, Inc. SRR1210A-681M
1KHz 850KHz 850mA 1A 11@796kHz 680¦ÌH 1.2¦¸ ¡À20% , 12mm*12mm*10mm
1A 680uH ±20% 850mA SMD,12x12mm Power Inductors ROHS
INDUCTOR, 680UH, 20%, 1A, SHIELDED; Inductance: 680µH; RMS Current (Irms): 1A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 850mA; Product Range: SRR1210A Series; Power Inductor Case: 12mm x 12mm x 10mm; DC Resi