Bourns SRN3015TA-3R3M
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 1.4A 0.08Ohm DCR 1212 Automotive T/R
NRND
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ3年前
element14 APAC
Newark
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
+37.65%
代替部品
Price @ 1000
Stock
24,053
Authorized Distributors
6
Inductance
3.3 µH
3.3 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
1.36 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
80 mΩ
114 mΩ
Q Factor
12
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
サプライチェーン
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2016-07-20
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Ferrite 1.36A 0.104Ohm DCR 1212 T/R
TAIYO YUDENNRS5014T3R3NMGG
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 30% 100KHz Ferrite 1.7A 0.096Ohm DCR T/R
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 3.3uH 20% 1MHz Ferrite 1.77A 0.078Ohm DCR 1515 T/R
Ind Power Chip Shielded Multi-Layer 3.3uH 20% 1MHz Ferrite 1.2A 1008 T/R
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 3.3uH ±20% 1MHz 15 Q-Factor Ferrite 1.55A T/R
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz 6Q-Factor Ferrite 1.7A 0.07Ohm DCR 1515 T/R
説明
General Purpose Inductor, 3.3uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1212
Ind,3X3X1.5Mm,3.3Uh30%,1.4A, semi-Shdsmd /Tape & Reel - 7" Reel |Bourns, Inc. SRN3015TA-3R3M
INDUCTOR, 3.3UH, 1.4A, 20%, AEC-Q200; Inductance: 3.3µH; RMS Current (Irms): 1.4A; Inductor Construction: Semishielded; Saturation Current (Isat): 350mA; Product Range: SRN3015TA Series; Power Inductor Case: 3mm x 3mm x 1.5mm; DC Resistance Max: 0.08ohm; Inductance Tolerance: ± 20%; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)