Bourns PM1008S-102M-RC
Inductor RF Shielded Wirewound 1000uH 20% 100KHz 45Q-Factor Ferrite 0.1A 30Ohm DCR 1008 T/R
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet3ページ3年前
Electro Sonic
_legacy Avnet
Arrow Electronics
サプライチェーン
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-12-06
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-09-30
関連部品
Inductor Power Shielded Wirewound 1000uH 20% 100KHz 46Q-Factor Ferrite 0.45A 2.16Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1000uH 20% 1KHz 90Q-Factor Ferrite 0.33A 2.37Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1000uH 20% 1KHz 120Q-Factor Ferrite 0.15A 5.4Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1mH 20% 1KHz Ferrite 290mA 3.36Ohm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1mH 20% 100KHz Ferrite 250mA 2.736Ohm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1mH 20% 100KHz Ferrite 130mA 5.736Ohm DCR Blister T/R
説明
Wirewound Inductor, 1 mH, 30 Ohm, ± 20%, 1.3 MHz, 100 mA, 1008 [2520 Metric]
General Purpose Inductor, 1000uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1515
±20% 1008 Power Inductors ROHS