TDK SLF7032T-102MR13-2PF
Inductor Power Shielded Wirewound 1mH 20% 100KHz Ferrite 130mA 5.736Ohm DCR Blister T/R
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
TDK
Datasheet5ページ6年前
Farnell
Arrow Electronics
_legacy Avnet
JRH Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-6.32%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
Introduction Date2004-09-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2026-03-31
LTD Date2026-12-31
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
関連部品
Inductor Power Shielded Wirewound 1000uH 20% 1KHz 120Q-Factor Ferrite 0.15A 5.4Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1000uH 20% 100KHz 40Q-Factor Ferrite 0.15A 3.4Ohm DCR T/R
Power Inductors - SMD FIXED IND 1MH 150MA 3.4 OHM SMD
Wurth Elektronik74404064102
POWER INDUCTOR General Purpose Inductor, 1000uH, 10%, 1 Element, SMD, 2424
Inductor Power Shielded Bobbin Core 1000uH 20% 100KHz Ferrite 0.18A 6Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1000uH 20% 1KHz 90Q-Factor Ferrite 0.33A 2.37Ohm DCR T/R
説明
IND FIXED Wirewound Ferrite 1mH 130mA 5.736 OHM (Max) ±20% 2828 T/R
General Purpose Inductor, 1000uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2828
INDUCTOR, POWER LINE, 1000UH, 0.13A; Inductance: 1mH; RMS Current (Irms): 130mA; Inductor Construction: Wirewound; Saturation Current (Isat): -; Product Range: SLF Series; DC Resistance Max: 4.78ohm; Inductance Tolerance: ± 20%
Surface mount shielded wirewound power inductor with 1mH inductance and 20% tolerance, tested at 100kHz. Features a ferrite core, 130mA rated current, and 5.736 Ohm DC resistance. Operates from -20°C to 105°C and is housed in a 7032 metric case. This lead-free, RoHS compliant component is supplied on tape and reel.