Bourns 4608X-102-682LF
Res Thick Film NET 6.8K Ohm 2% 1W ±100ppm/°C ISOL Conformal 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
JRH Electronics
Datasheet3ページ5年前
Jameco
Burklin Elektronik
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
在庫履歴
3か月間の傾向:
-64.04%
代替部品
Price @ 1000
Stock
30,626
Authorized Distributors
6
Resistance
6.8 kΩ
6.8 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
SIP
SIP
Number of Resistors
4
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
300 mW
300 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.50
Introduction Date1999-05-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
関連部品
4600X ARRAY/NETWORK RESISTOR 6-SIP Resistor Network/Array ±2% ±100ppm/C 6.8kOhm 750mW
Res Thick Film NET 6.8K Ohm 2% 63/100W ±100ppm/°C BUS Conformal 5-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Resistor, 6.8 Kilohms, 0.75 W, 2 %, 100 V (Max.), 100 ppm/ DegC | Bourns 4606X-101-682LF
CTS Components77061682P
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/Thick Film, 0.8W, 6800ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 6010
PanasonicEXB-F6V682G
RES ARRAY 6.8K OHM 3RES 6SIP
説明
Avnet Japan
8-SIP ARRAY/NETWORK RESISTOR 4600X 0.798Lx0.098W 20.27mmx2.49mm 1W 6.8kOhm ±100ppm/C
Resistor network, SIP-8, 6.8 kΩ, 0.3 W, ±2 %, 4 resistors, 4608X-102-682LF
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1W, 6800ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 8010
RESISTOR N/W, 4RES, 6.8KOHM, 2%, TH; Resistance: 6.8kohm; Product Range: 4600X Series; No. of Elements: 4Elements; Network Circuit Type: Isolated; Resistor Case Style: SIP; No. of Pins: 8Pins; Voltage Rating: 100V; Power Rating
Resistance:6.8Kohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Resistors:4Resistors; Resistor Case/Package:Sip; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Power Rating Per Resistor:300Mw; Temperature Coefficient:± 100Ppm/°C Rohs Compliant: Yes |Bourns 4608X-102-682LF.