Bourns 4116R-1-471LF
Res Thick Film NET 470 Ohm 2% 2.25W ±100ppm/C ISOL Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet2ページ14年前
IHS
TME
Burklin Elektronik
Jameco
在庫履歴
3か月間の傾向:
+20.85%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
TraceParts
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
Stock
39,457
Authorized Distributors
6
Resistance
470 Ω
470 Ω
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Res Thick Film NET 510 Ohm 2% 2.25W ±100ppm/C ISOL Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
Resistors Network - Thick Film Mold Dip Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 4116R-1-501LF
Res Thick Film NET 470 Ohm 2% 2W ±100ppm/C ISOL Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
CTS Components770101471P
Res Thick Film NET 470 Ohm 2% 1.4W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77083471P
Res Thick Film NET 470 Ohm 2% 1.1W ±100ppm/C ISOL Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Res Thick Film NET 470 Ohm 2% 1.4W ±100ppm/C ISOL Conformal Coated 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
説明
Resistor Network Thick Film 470 Ohm 2% 2.25 Watt Isolated 16-Pin DIP
Bourns 4116R-1-471LF 470r ±2% 8R DIP Thick Film Resistor Network
16-DIP (0.300 7.62mm) ARRAY/NETWORK RESISTOR 4100R 0.865Lx0.300W 21.97mmx7.62mm 2.25W 470Ohm ±100ppm/C
8 ±2% 470Ω 250mW ±100ppm/℃ DIP-16-2.54mm Resistor Networks, Arrays ROHS
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 2.25W, 470ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 8631
RESISTOR NETWORK, 470R; Resistance: 470ohm; Product Range: 4100R Series; No. of Elements: 8Elements; Network Circuit Type: Isolated; Resistor Case Style: DIP; No. of Pins: 16Pins; Voltage Rating: 100V; Power Rating per Element:
Resistance:470Ohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Resistors:8Resistors; Resistor Case/Package:Dip; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Power Rating Per Resistor:250Mw; Temperature Coefficient:± 100Ppm/°C Rohs Compliant: Yes |Bourns 4116R-1-471LF.