Bourns 4116R-1-471
Res Thick Film NET 470 Ohm 2% 2.25W ±100ppm/C ISOL Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ14年前
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
DigiKey
在庫履歴
3か月間の傾向:
-1.18%
Stock
39,457
Authorized Distributors
6
Resistance
470 Ω
470 Ω
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.60
Introduction Date1999-05-14
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2013-03-31
LTD Date2013-06-30
関連部品
Res Thick Film NET 510 Ohm 2% 2.25W ±100ppm/C ISOL Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
Resistors Network - Thick Film Mold Dip Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 4116R-1-501LF
Res Thick Film NET 470 Ohm 2% 2W ±100ppm/C ISOL Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
CTS Components770101471P
Res Thick Film NET 470 Ohm 2% 1.4W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 510ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
CTS Components77083471P
Res Thick Film NET 470 Ohm 2% 1.1W ±100ppm/C ISOL Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
説明
8 ±2% 470Ω 250mW ±100ppm/℃ DIP-16-2.54mm Resistor Networks, Arrays ROHS
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 2.25W, 470ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 8631
470¦¸ ¡À2% ¡À50ppm/¡æ 50ppm/¡æ 250mW DIP-16 21.97mm*7.62mm*4.69mm