Bourns 3386V-1-103LF
10 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Side Adjustment
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ3年前
Burklin Elektronik
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
-1.46%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
Stock
37,766
Authorized Distributors
6
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C