Analog Devices ADP3303ARZ-3.3-RL7
LDO Regulator Pos 3.3V 0.2A 8-Pin SOIC N T/R
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Analog Devices
Official datasheet0ページ0年前
Datasheet8ページ27年前
Datasheet9ページ27年前
element14 APAC
HQonline
Augswan
在庫履歴
3か月間の傾向:
-30.97%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
シンボルフットプリント
SnapEDA
フットプリント
ダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
5
Case/Package
SOIC
SOIC
Number of Pins
8
Number of Outputs
1
Max Output Current
200 mA
200 mA
200 mA
Min Input Voltage
3.2 V
3.2 V
3.2 V
Max Input Voltage
12 V
12 V
12 V
Min Output Voltage
Max Output Voltage
Accuracy
0.8 %
0.8 %
0.8 %
Dropout Voltage
180 mV
180 mV
180 mV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
60 dB
60 dB
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
関連部品
Analog DevicesADP3301AR-2.7-REEL
Contains Lead Positive GULL WING BIPOLAR Linear Voltage Regulator IC 85C 200mA 4.9mm 0.2V
Analog DevicesADP3301AR-3.2 REEL
IC REG LINEAR 3.2V 100MA 8-SOIC
Analog DevicesMAX883ESA+
15¦ÌA Adjustable (Fixed) 200mA 1 1.25V 2.9V 11V 11.5V 440mV@ 200mA 100mV 40mV SOIC-8 1.5mm
Analog DevicesMAX883CSA
LDO Regulator Pos 1.25V to 11V5V 0.2A 8-Pin SOIC N
Texas InstrumentsTPS76633DR
250-mA ultra-low IQ low-dropout voltage regulator 8-SOIC -40 to 125
Texas InstrumentsTPS76627D
Single Output LDO, 250mA, Fixed(2.7V), Low Quiescent Current, Power Good (PG) Output 8-SOIC
説明
LDO, FIXED, 3.3V, 0.2A, NSOIC-8, 85DEG C; Available until stocks are exhausted
High Accuracy anyCAP™ 200 mA Low Dropout Linear Regulator
Low Dropout Regulator 3.3 Volt 0.3A 8-Pin SOIC N Tape and Reel
Fixed Positive LDO Regulator, 3.3V, 0.4V Dropout, PDSO8
Ldo, Fixed, 3.3V, 0.2A, Nsoic-8, 85Deg C; Output Type:Fixed; Input Voltage Min:3.2V; Input Voltage Max:12V; No. Of Outputs:-; Output Voltage - Nom:3.3V; Output Voltage Min:-; Output Voltage Max:-; Polarity:-; Max Output Current:200Marohs Compliant: Yes |Analog Devices, Inc. ADP3303ARZ-3.3-RL7