Analog Devices ADP3301AR-2.7-REEL
Contains Lead Positive GULL WING BIPOLAR Linear Voltage Regulator IC 85C 200mA 4.9mm 0.2V
データシート & ドキュメント
Analog Devices
Datasheet8ページ29年前
Arrow Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
61,778
Authorized Distributors
1
Case/Package
SOIC
SOIC
Number of Pins
8
Number of Outputs
1
Max Output Current
200 mA
100 mA
100 mA
Min Input Voltage
3 V
3 V
3 V
Max Input Voltage
12 V
12 V
12 V
Min Output Voltage
2.7 V
2.7 V
Max Output Voltage
5 V
5 V
Accuracy
0.8 %
0.8 %
0.8 %
Dropout Voltage
100 mV
100 mV