Yageo Group RC2010JK-076R2L
RC FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 6.2Ohm 0.75W 3/4W
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RC2010JK-076R2L.
IHS
Datasheet11 pagine2 anni fa
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
1
Resistance
6.2 Ω
6.2 Ω
Case/Package
2010
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-10-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Res Thick Film 2010 5.6 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2010 6.8 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 6.8ohm, 400V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
PanasonicERJ-12ZYJ6R2U
ERJ Series 2010 6.2 Ohm 0.75 W ±5 % -100/+600 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resisto
PanasonicERJ-12ZYJ6R8U
Res Thick Film 2010 6.8 Ohm 5% 0.75W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RC2010JK-076R2L fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 6.2ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
RES SMD 6.2 OHM 5% 3/4W 2010