Yageo Group RC2010JK-07560RL
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 560Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RC2010JK-07560RL.
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+1.63%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
560 Ω
560 Ω
560 Ω
Case/Package
2010
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
750 mW
750 mW
750 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Parti correlate
Yageo GroupRC2010FK-07560RL
Res Thick Film 2010 560 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-12ZYJ511U
Res Thick Film 2010 510 Ohm 5% 0.75W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RC2010JK-07560RL fornite dai suoi distributori.
Res Thick Film 2010 560 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
RC Series 2010 0.75 W 560 Ohm ±5% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
RES 560 OHM 5% 3/4W 2010 / 560 Ohms ±5% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Moisture Resistant Thick Film
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 560ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
2010 (5025Metric) FIXED RESISTOR RC 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 0.75W 3/4W 560Ohm ±100ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 560 Ohms 750 mW 2010 5%
Res, 560R, 5%, 0.75W, Thick Film, 2010; Resistance:560Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:750Mw; Resistor Case/Package:2010 [5025 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Yageo RC2010JK-07560RL