Yageo Group RC2010FK-07182RL
Res Thick Film 2010 182 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RC2010FK-07182RL.
IHS
Trend di 3 mesi:
-25.00%
Stock
49,631
Authorized Distributors
3
Resistance
182 Ω
182 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-10-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Res Thick Film 2010 182 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2010 178 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 169ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
PanasonicERJ-12SF1960U
Res Thick Film 2010 196 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-12SF2000U
Res Thick Film 2010 200 Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2010 169 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RC2010FK-07182RL fornite dai suoi distributori.
RC Series 2010 182 Ohm 0.75 W ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
General Purpose Chip Resistor Thick Film 2010 182Ohm 1% Emboss T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 182ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010