Yageo Group RC0805FR-101R3L
RC Series 0805 0.125 W 1.3 Ohms 1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RC0805FR-101R3L.
IHS
Datasheet11 pagine2 anni fa
Future Electronics
Authorized Distributors
2
Resistance
1.3 Ω
1.3 Ω
1.3 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Res Thick Film 0805 1.3 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 1.3ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 1.43 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 1.18ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 1.27 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Res Thick Film 0805 1.37 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RC0805FR-101R3L fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 1.3ohm, 150V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thick Film Resistors - SMD 1.3Ohms 1/8W 0805 1%