Yageo Group RC0201FR-073K6L
Res Thick Film 0201 3.6K Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RC0201FR-073K6L.
Newark
Trend di 3 mesi:
+2.46%
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
3.6 kΩ
3.6 kΩ
Case/Package
0201
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
50 mW
50 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupAC0201FR-073K6L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.05W, 3600ohm, 25V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0201
PanasonicERJ-1GEF3301C
Res Thick Film 0201 3.3K Ohm 1% 0.05W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
PanasonicERJ-1GNF3301C
Res Thick Film 0201 3.3K Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-1GEF3481C
Res Thick Film 0201 3.48K Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Pressed Carrier T/R
50mW Thick Film Resistors 25V ±1% ±200ppm/℃ 3.32kΩ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
50mW Thick Film Resistors ±1% ±200ppm/℃ 3.24kΩ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RC0201FR-073K6L fornite dai suoi distributori.
Thick Film Resistors – SMD; YAGEO; RC0201FR-073K6L; 3.6 kOhm; 0201; 1 %; Thick Film
RC FIXED RESISTOR 0201 (0603Metric) Chip Resistor ±1% ±200ppm/C 3.6kOhm 0.05W 1/20W
RES 3.6K OHM 1% 1/20W 0201 / 3.6 kOhms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Moisture Resistant Thick Film
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 3600ohm, 25V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
Thick Film Resistors - SMD 3.6 kOhms 50 mW 0201 1%
Thick Film Resistor 0201 3.6Kohm 1%
RES, 3K6, 1%, 0.05W, THICK FILM, 0201; Resistance:3.6kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:50mW; Resistor Case / Package:0201 ^0603 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage