Yageo Group PE1206FRM070R03L
Res Metal Foil 1206 0.03 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±75ppm/C Epoxy Pad SMD Automotive T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group PE1206FRM070R03L.
IHS
Datasheet14 pagine2 anni fa
Newark
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-58.64%
Introduction Date2019-02-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupPE1206FRF070R03L
250mW Thin Film Resistor ±100ppm/℃ ±1% 30mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ8CWFR027V
Res Thick Film 1206 0.027 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL1206FR-070R03L
Res Thick Film 1206 0.03 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±1200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupPF1206FRF070R03L
Res Metal Foil 1206 0.03 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-8CWFR030V
Res Thick Film 1206 0.03 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-B2CFR03V
Res Thick Film 0612 0.03 Ohm 1% 1W 0ppm/C to 200ppm/C Wide Terminal SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group PE1206FRM070R03L fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 0.03ohm, 0.0866V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PE Series 1206 0.25 W 30 mOhm ±1 % ±75 ppm/°C SMT Current Sensor Chip Resistor
Current Sense Resistors - SMD 30 mOhms 75ppm 1206 1% AEC-Q200
Res, R03, 1%, 0.25W, Metal Film, 1206; Resistance:0.03Ohm; Product Range:Pe_L Series; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Power Rating:250Mw; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Metal Film; Product Length:3.2Mm Rohs Compliant: Yes |Yageo PE1206FRM070R03L