Yageo Group MFR-25FRF52-2K2
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 2200ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group MFR-25FRF52-2K2.
element14 APAC
Datasheet16 pagine4 anni fa
Farnell
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+33.28%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
93,755
Authorized Distributors
6
Resistance
2.2 kΩ
2.2 kΩ
Mount
Case/Package
Metal
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2010-12-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupMFR-25FBF52-2K2
TE Connectivity / AMP1622210-1
Res Metal Film 2.4K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Yageo GroupMFR-12FTF52-2K2
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1667W, 2200ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FBF52-2K4
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 2400ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group MFR-25FRF52-2K2 fornite dai suoi distributori.
General Type Metal Film Resistor 2.2kOhm 1/4W 1% Axial T/R
Res Metal Film 2.2K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C AXL Automotive T/R
Resistor, 2K2, 0.25W, 250V, METAL FILM, AXIAL;