Yageo Group CC1206JKNPOCBN221
1kV 220pF NP0 ±5% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group CC1206JKNPOCBN221.
IHS
Datasheet20 pagine2 anni fa
Future Electronics
TME
Farnell
element14 APAC
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+15.04%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
91,576
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 pF
220 pF
Dielectric
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
1 kV
1 kV
Tolerance
5 %
5 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-05-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Cap Ceramic 220pF 1000V C0G 5% Pad SMD 1206 125C T/R
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, GRM Series, 220 pF, 5%, U2J, 1 kV, 1206 [3216 Metric] RoHS Compliant: Yes
1206 220 pF 630 V ±5% Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL31C221JGFNNNE
Multilayer Ceramic Capacitor, 220 pF, 500 V, ± 5%, C0G (NP0), 1206 [3216 Metric]
Samsung Electro-MechanicsCL31C221JBCNNNC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 0+-30ppm/Celcius TC, 220pF, Surface Mount, 1206 inch
KYOCERA AVX1206AA221JAT1A
1206 HV 220PF CERAMIC MULTILAYER CAP,1000VDC,+125C, C0G DIELECTRIC,+/-5% SMD
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group CC1206JKNPOCBN221 fornite dai suoi distributori.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 1000V, 5% +Tol, 5% -Tol, NP0, 30ppm/Cel TC, 0.00022uF, Surface Mount, 1206
Cap Ceramic 220pF 1000V C0G 5% SMD 1206 125°C Blister T/R
Avnet Japan
Chip Capacitor (MLCC) 1206 220pF ±5% 1KV C0G(NP0)
CAPACITOR, 1206, 220PF, 1000V; Product Range:YAGEO - CC Series; Capacitance:220pF; Capacitance Tolerance:± 5%; Dielectric Characteristic:C0G / NP0; Voltage Rating:1kV; Capacitor Case Style:1206 [3216 Metric]; Operating Temperature ;RoHS Compliant: Yes
CAPACITOR, 1206, 220PF, 1000V; Dielectric Characteristic:C0G / NP0; Capacitance:220pF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:1000V dc; Temperature Coefficient:± 30ppm/°C; Series:2250001; Capacitor Case Style:1206; No. of Pins:2; Mounting Type:SMD; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; SVHC:No SVHC; Application:Standard; Capacitor Dielectric Type:Multilayer Ceramic; Case Style:1206; External Depth:1.3mm; External Length / Height:3.2mm; External Width:1.6mm; Insulation Resistance:100000Mohm; Max Operating Temperature:125°C; Min Temperature Operating:-55°C; Reel Quantity:3000; Terminal Length:0.75mm; Terminal Type:Surface Mount (SMD, SMT); Termination Type:SMD; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:1000V