Yageo Group CC0201JRNPO8BN680
25V 68pF NP0 ±5% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group CC0201JRNPO8BN680.
IHS
Datasheet15 pagine2 anni fa
element14 APAC
Farnell
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-8.20%
Authorized Distributors
6
Capacitance
68 pF
68 pF
68 pF
Dielectric
C0G
C0G
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Parti correlate
0201 68 pF 25 V ±5% Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 68pF 25V C0G 5% SMD 0201 125°C Paper T/R
Yageo GroupC0201C680J3GACTU
Cap Ceramic 68pF 25V C0G 5% Pad SMD 0201 125C Extreme Low ESR T/R
50V 68pF C0G ±5% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENUMK063CG680JT-F
Cap, Mlcc, 0201, 50V, C0G, 68Pf 5%, T&r Rohs Compliant: Yes |Taiyo Yuden UMK063CG680JT-F
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group CC0201JRNPO8BN680 fornite dai suoi distributori.
0201 68 pF 25 V ±5 % Tolerance NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 68pF 25V C0G 5% Pad SMD 0201 125C T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.000068uF, Surface Mount, 0201
Chip Capacitor (MLCC) 0201 68pF ±5% 25V C0G(NP0)
CAPACITOR, 0201, 68PF, 25V, NP0, 5%; Dielectric Characteristic:C0G / NP0; Capacitance:68pF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:25V; Temperature Coefficient:± 30ppm/°C; Series:2238918; Capacitor Case Style:0201; No. of Pins:2; Mounting Type:SMD; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Application:Standard; Capacitor Dielectric Type:Multilayer Ceramic; Case Style:0201; External Depth:0.3m; External Length / Height:0.6mm; External Width:0.3mm; Terminal Type:Surface Mount (SMD, SMT); Termination Type:SMD