Yageo Group AC2512FK-0791RL
Res Thick Film 2512 91 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Epoxy Pad SMD Automotive T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC2512FK-0791RL.
Upverter
Newark
Future Electronics
ODG (Origin Data Global)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+45.30%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
EE Concierge
SimboloImpronta
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Stock
55,603
Resistance
91 Ω
91 Ω
91 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Parti correlate
Yageo GroupRC2512FK-0791RL
1W Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 91Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-1TNF91R0U
Res Thick Film 2512 91 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-U1TF91R0U
Res Thick Film 2512 91 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity352191RFT
Res Thick Film 2512 91 Ohm 1% 2W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 82.5ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Yageo GroupRC2512JK-07100RL
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 100Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC2512FK-0791RL fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 91ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
AC Series 2512 91 Ohm ±1 % 1 W ±100 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR AC 0.250Lx0.122W 6.35mmx3.10mm 1W 91Ohm ±100ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 91Ohms 1W 2512 1% AEC-Q200
Res, 91R, 1%, 1W, Thick Film, 2512; Resistance:91Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:1W; Resistor Case/Package:2512 [6432 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Ac Series Rohs Compliant: Yes |Yageo AC2512FK-0791RL