Yageo Group AC2512FK-07820RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 820ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC2512FK-07820RL.
Upverter
Farnell
Future Electronics
ODG (Origin Data Global)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+145%
Resistance
820 Ω
820 Ω
820 Ω
Case/Package
2512
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Parti correlate
Yageo GroupRC2512FK-07820RL
1W Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 820Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-1TNF8200U
Res Thick Film 2512 820 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
TE Connectivity3521820RFT
3521 Series 2512 820 Ohm 2 W ±1 % ±100 ppm/°C Surface Mount Thick Film Resistor
RES SMD 750 OHM 1% 1W 2512 / 750 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Res Thick Film 2512 806 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 825ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC2512FK-07820RL fornite dai suoi distributori.
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 2512 820Ohm 1% Emboss T/R
AC FIXED RESISTOR 2512 (6432Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 820Ohm 1W
Thick Film Resistors - SMD 820Ohms 1W 2512 1% AEC-Q200