Yageo Group AC2010JK-07360RL
Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 5%, 100PPM, 360 Ohm, Surface Mount, 2010
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC2010JK-07360RL.
IHS
Datasheet12 pagine2 anni fa
Future Electronics
Stock
4,560
Authorized Distributors
2
Resistance
360 Ω
360 Ω
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC2010JK-07360RL fornite dai suoi distributori.
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 360Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 2010 360Ohm 5% Emboss T/R
AC FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 360Ohm 0.75W 3/4W