Yageo Group AC1210FR-074R7L
500mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 4.7Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC1210FR-074R7L.
Upverter
Newark
Trend di 3 mesi:
+0.00%
SimboloImpronta
SnapEDA
SimboloImpronta
Scarica
Stock
87,337
Authorized Distributors
5
Resistance
4.7 Ω
4.7 Ω
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Parti correlate
Yageo GroupRC1210FR-074R7L
Yageo GroupRC1210FR-074R75L
Res Thick Film 1210 4.75 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1210FR-075R1L
500mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 5.1Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
CRCW FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±1% ±200ppm/C 5.11Ohm 0.5W 1/2W
Res Thick Film 1210 4.99 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1210 4.75 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC1210FR-074R7L fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 4.7ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 1210 4.7Ohm 1% Paper T/R
AC FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±1% ±200ppm/C 4.7Ohm 0.5W 1/2W
Thick Film Resistors - SMD 4.7Ohms 1/2W 1210 1% AEC-Q200
Res, 4R7, 1%, 0.5W, Thick Film, 1210; Resistance:4.7Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500Mw; Resistor Case/Package:1210 [3225 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC1210FR-074R7L