Yageo Group AC1206JR-0713RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 13ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC1206JR-0713RL.
IHS
Datasheet12 pagine2 anni fa
Upverter
Newark
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
EE Concierge
SimboloImpronta
SnapEDA
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
48,836
Authorized Distributors
3
Resistance
13 Ω
13 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Parti correlate
Yageo GroupRC1206JR-0713RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 13Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206JR-0712RL
Thick Film Resistors – SMD; YAGEO; RC1206JR-0712RL; 12 Ohm; 1206; 5 %; Thick Film
TE ConnectivityCRGH1206J12R
Res Thick Film 1206 12 Ohm 5% 1/2W ±100ppm/°C Molded SMD SMD T/R
PanasonicERJ-8GEYJ130V
Thick Film Chip Res, 1206, 1/8W 5% 13ohm, 7 inch reel
Res Thick Film 1206 13 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 1206 13 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC1206JR-0713RL fornite dai suoi distributori.
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 1206 13Ohm 5% Paper T/R
AC FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 13Ohm 0.25W 1/4W
Thick Film Resistors - SMD 13Ohms 1/4W 1206 5% AEC-Q200
Res, 13R, 5%, 0.25W, Thick Film, 1206; Resistance:13Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC1206JR-0713RL