Yageo Group AC0805FR-072K4L
Res Thick Film 0805 2.4K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC0805FR-072K4L.
Farnell
element14 APAC
Trend di 3 mesi:
+20.41%
Resistance
2.4 kΩ
2.4 kΩ
2.4 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Parti correlate
Yageo GroupRC0805FR-072K4L
Res Thick Film 0805 2.4K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0805FR-132K4L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 2400ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRC0805FR-072K2L
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 2.2kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC0805FR-072K4L fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 2400ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
AC Series 0805 2.4 kO ±1% 0.125 W ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR AC 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 2.4kOhm ±100ppm/C
RES, 2K4, 0.125W, 150V, THICK FILM, 0805;
Res, 2K4, 1%, 0.125W, Thick Film, 0805; Resistance:2.4Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:150Vrohs Compliant: Yes |Yageo AC0805FR-072K4L