Yageo Group AC0603JR-079M1L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 9100000ohm, 75V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC0603JR-079M1L.
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Stock
41,366
Authorized Distributors
2
Resistance
9.1 MΩ
9.1 MΩ
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Parti correlate
Yageo GroupRC0603FR-0710ML
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 10MΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0603JR-0710ML
Res Thick Film 0603 10M Ohm 5% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0603JR-078M2L
Res Thick Film 0603 8.2M Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-3GEYJ915V
Res Thick Film 0603 9.1M Ohm 5% 0.1W -400ppm/°C to 150ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0603 9.1M Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC0603JR-079M1L fornite dai suoi distributori.
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 0603 9.1MOhm 5% Paper T/R
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR AC 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 9.1MOhm ±100ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 9.1mOhms 1/10W 0603 5% AEC-Q200
RES SMD 9.1M OHM 5% 1/10W 0603
SMD Resistor 0603 9.1MΩ ±5% 1/10W ±100ppm/℃