Yageo Group AC0603JR-074K7L
Res Thick Film 0603 4.7K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC0603JR-074K7L.
Farnell
TME
Trend di 3 mesi:
-4.69%
SimboloImpronta
3DScarica
Resistance
4.7 kΩ
4.7 kΩ
4.7 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Parti correlate
Yageo GroupRC0603JR-074K7L
Res Thick Film 0603 4.7K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0603JR-134K7L
Yageo GroupRC0603JR-104K7L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 4700ohm, 75V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res Thick Film 0603 4.7K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 4.7K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 4.7K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC0603JR-074K7L fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 4700ohm, 75V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0603
AC FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 4.7kOhm 0.1W 1/10W
Thick Film Resistors - SMD 4.7 kOhms 100 mW 0603 5% AEC-Q200
AC Series 47 kOhm ±5 % 01 W Thick Chip Surface Mount Fixed Resistor
Res, 4K7, 5%, Thick Film, 0603; Resistance:4.7Kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Ac Series Rohs Compliant: Yes |Yageo AC0603JR-074K7L