Yageo Group AC0603JR-07360KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 360kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC0603JR-07360KL.
Upverter
Farnell
ODG (Origin Data Global)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+100%
Authorized Distributors
4
Resistance
360 kΩ
360 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupRC0603JR-07360KL
Res Thick Film 0603 360K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0603JR-07390KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 390kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 330kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 360K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ3GEYJ364V
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 360000ohm, 75V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC0603JR-07360KL fornite dai suoi distributori.
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 0603 360kOhm 5% Paper T/R
AC FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 360kOhm 0.1W 1/10W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 360000ohm, 75V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RES SMD 360K OHM 5% 1/10W 0603
Thick Film Resistors - SMD 360kOhms 1/10W 0603 5% AEC-Q200