Yageo Group AC0402FR-0768RL
Res Thick Film 0402 68 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC0402FR-0768RL.
Upverter
Farnell
Future Electronics
ODG (Origin Data Global)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-38.71%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
68 Ω
68 Ω
68 Ω
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
62.5 mW
62.5 mW
62.5 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Parti correlate
Yageo GroupRC0402FR-0768RL
Res Thick Film 0402 68 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCRG0402F68R
Res Thick Film 0402 68 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402FR-1368RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 68ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RC Series 0402 0.063 W 62 Ohm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 0402 61.9 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC0402FR-0768RL fornite dai suoi distributori.
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 68Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.0625W, 68ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
AC Series 0402 0.063 W 68 Ohm ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR AC 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.063W 1/16W 68Ohm ±100ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 68 Ohms 62.5 mW 0402 1% AEC-Q200
SMD Resistor 0402 0,063W 1% 68R Taped
Res, 68R, 1%, 0.063W, Thick Film, 0402; Resistance:68Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:63Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:50V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC0402FR-0768RL