Yageo Group AC0402FR-07147RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.0625W, 147ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC0402FR-07147RL.
IHS
Datasheet12 pagine2 anni fa
Upverter
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-81.62%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
4
Resistance
147 Ω
147 Ω
147 Ω
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
62.5 mW
63 mW
63 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Parti correlate
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 147ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Res Thick Film 0402 147 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402FR-07147RL
RC Series 0402 0.063 W 147 Ohm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Yageo GroupRC0402FR-07160RL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 160Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity / AMP1-1676480-7
Res Thick Film 0402 160 Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
TE ConnectivityCRG0402F150R
CRG Series 0402 0.063 W 150 Ohm ±1 % ±100 ppm/C SMT Thick Film Chip Resistor
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC0402FR-07147RL fornite dai suoi distributori.
AC FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 147Ohm 0.063W 1/16W
Thick Film Resistors - SMD 147Ohms 1/16W 0402 1% AEC-Q200
Res, 147R, 1%, 0.063W, Thick Film, 0402; Resistance:147Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:63Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:50V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC0402FR-07147RL