Stackpole Electronics RMCF0402FT147R
Res Thick Film 0402 147 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Datasheet13 pagine2 anni fa
Master Electronics
Trend di 3 mesi:
-2.77%
SimboloImpronta
SnapEDA
SimboloImpronta
Scarica
Ultra Librarian
Resistance
147 Ω
147 Ω
147 Ω
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
63 mW
62.5 mW
62.5 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-01-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupRC0402FR-07147RL
RC Series 0402 0.063 W 147 Ohm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Yageo GroupRC0402FR-07140RL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 140Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 160Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRG0402F150R
CRG Series 0402 0.063 W 150 Ohm ±1 % ±100 ppm/C SMT Thick Film Chip Resistor
TE Connectivity / AMP1-1676480-7
Res Thick Film 0402 160 Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
TE ConnectivityCRG0402F150R
Descrizioni
Descrizioni di Stackpole Electronics RMCF0402FT147R fornite dai suoi distributori.
RMCF Series 0402 147 Ohm 0.0625 W ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Resistor
RMCF FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 147Ohm 0.063W 1/16W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 147ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RES, 0402, 147 ohm, 1%, 0.0625W