Vishay VR37000001503JA100
Res Metal Glaze 150K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Ammo
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay VR37000001503JA100.
IHS
Datasheet10 pagine2 anni fa
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
150 kΩ
150 kΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Composition
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 150000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 150000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX3SJ150K
ROX Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±350ppm/C 150kOhm 3W
Stackpole ElectronicsCF12JT150K
Res Carbon Film 150K Ohm 5% 0.5W(1/2W) -850ppm/C to 0ppm/C Conformal Coated AXL T/R
TE ConnectivityCFR100J150K
Res Carbon Film 150K Ohm 5% 1W -500ppm/°C to -100ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Stackpole ElectronicsCF14JT150K
CF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -850ppm/C 150kOhm 0.25W 1/4W
Descrizioni
Descrizioni di Vishay VR37000001503JA100 fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 150000ohm, 3500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
High Ohmic / High Voltage Metal Glaze Leaded Resistors
150K¦¸ ¡À5% 500mW ¡À200ppm/¡æ 10mm