Vishay VJ1206Y104JXAAT4X
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Surface Mount, 1206
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay VJ1206Y104JXAAT4X.
IHS
Datasheet15 pagine4 anni fa
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-95.04%
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
627
Authorized Distributors
4
Capacitance
100 nF
100 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
Height
1.71 mm
1.7 mm
Supply Chain
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2005-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Parti correlate
Yageo GroupC1206C104J5RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 0.1uF X7R 1206 5%