Vishay SUD50N06-09L-E3
Single N-Channel 60 V 0.0093 Ohms Surface Mount Power Mosfet - TO-252
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay SUD50N06-09L-E3.
Upverter
Datasheet9 pagine6 anni fa
Farnell
Newark
TME
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
EE Concierge
SimboloImpronta
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2002-10-03
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-12-21
LTD Date2025-06-21
Parti correlate
Single N-Channel 75 V 9 mOhm 84 nC HEXFET® Power Mosfet - TO-252-3
Trans MOSFET N-CH 60V 50A Automotive 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
Mosfet Transistor, N Channel, 40 A, 60 V, 0.011 Ohm, 10 V, 2 V Rohs Compliant: Yes |Vishay SQD40N06-14L-GE3
Single N-Channel 60 V 8.3 mOhm 49 nC HEXFET® Power Mosfet - TO-252-3
InfineonIRLR3636PBF
Single N-Channel 60 V 6.8 mOhm 33 nC HEXFET® Power Mosfet - TO-252-3
Descrizioni
Descrizioni di Vishay SUD50N06-09L-E3 fornite dai suoi distributori.
Trans MOSFET N-CH 60V 50A 3-Pin(2+Tab) DPAK / MOSFET N-CH 60V 50A TO252
Power Field-Effect Transistor, 50A I(D), 60V, 0.0093ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-252AA
MOSFET, N, TO-252; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:50A; Drain Source Voltage Vds:60V; On Resistance Rds(on):9.3mohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs Typ:2V; Power Dissipation Pd:100W; Transistor Case Style:TO-252; No. of Pins:3; Current Id Max:50A; Package / Case:DPAK; Termination Type:SMD; Voltage Vds Typ:60V; Voltage Vgs Max:2V; Voltage Vgs Rds on Measurement:10V
Mosfet, N Channel, 60V, 50A, To-252-3, Full Reel; Channel Type:N Channel; Drain Source Voltage Vds:60V; Continuous Drain Current Id:50A; Transistor Mounting:Surface Mount; Rds(On) Test Voltage:10V; Power Dissipation:136W Rohs Compliant: Yes |Vishay SUD50N06-09L-E3.