Vishay RCA120610K0FKEA
Res Thick Film 1206 10K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay RCA120610K0FKEA.
IHS
Datasheet10 pagine3 anni fa
element14 APAC
TME
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-37.74%
Authorized Distributors
6
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
10 kΩ
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
PanasonicERJ8ENF1002V
Res Thick Film 1206 10K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-0710KL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 10kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity1623404-1
Yageo GroupAC1206FR-0710KL
Res Thick Film 1206 10K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
SMD Chip Resistor, 10 kOhm, ± 1%, 250 mW, 1206 [3216 Metric], Thick Film, General Purpose
Descrizioni
Descrizioni di Vishay RCA120610K0FKEA fornite dai suoi distributori.
Avnet Japan
RES SMD 10K OHM 1% 1/4W 1206 / 10 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 10000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
RCA Series 1206 10 kOhm ±1% 0.75 W ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR RCA 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 10kOhm ±100ppm/C
RES THKFLM 1206 10K OHM 1% 1W 100PPM/ C SMD
RES, 10K, 1%, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style:1206 [3216 Metric]; Resistance:10kohm; Product Range:RCA Series; Voltage Rating:200V;