Vishay CRCW12105R10JNEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 5.1ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1210
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay CRCW12105R10JNEA.
IHS
Datasheet10 pagine3 anni fa
element14 APAC
Newark
Farnell
Trend di 3 mesi:
+4.12%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
EE Concierge
SimboloImpronta
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Stock
69,067
Authorized Distributors
6
Resistance
5.1 Ω
5.1 Ω
5.1 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Parti correlate
Res Thick Film 1210 5.1 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Molded SMD Automotive Punched Paper T/R
Yageo GroupRC1210JR-075R1L
Res Thick Film 1210 5.1 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Epoxy Pad SMD T/R
Res Thick Film 1210 5.1 Ohm 5% 0.667W(2/3W) ±200ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive AEC-Q200 T/R
Res Thick Film 1210 5.6 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1210 4.7 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 4.7ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1210
Descrizioni
Descrizioni di Vishay CRCW12105R10JNEA fornite dai suoi distributori.
CRCW Series 1210 5.1 Ohm ±5% 0.5 W ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
1210 (3225Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm 0.5W 1/2W 5.1Ohm ±200ppm/C
THICK FILM RESISTOR, 5.1 OHM, 330mW, 5%
Resistance:5.1Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:500Mw; Resistor Case/Package:1210 [3225 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Crcw E3 Series; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW12105R10JNEA.