Vishay CRCW12062R67FNEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 2.67ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay CRCW12062R67FNEA.
IHS
Datasheet8 pagine10 anni fa
FONTEeCADmCADFILE
EE Concierge
Stock
22,200
Authorized Distributors
3
Resistance
2.67 Ω
2.67 Ω
2.67 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2016-02-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupRC1206FR-072R67L
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 2.67Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 2.49 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 2.43 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 2.55 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-072R7L
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 2.7Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206FR-072R49L
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 2.49Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descrizioni
Descrizioni di Vishay CRCW12062R67FNEA fornite dai suoi distributori.
RES SMD 2.67 OHM 1% 1/4W 1206
D25/CRCW1206 200 2R67 1% ET1 e3
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:250mW; Resistance:2.67ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:200V ;RoHS Compliant: Yes